Ne, tohle by nemělo zůstat ve Vegas

Hewlett Packard Enterprise Discover 2019, Las Vegas, USA

Las Vegas je město, které proslavila kasina a divoký noční život. Co se stalo ve Vegas, zůstane ve Vegas, říká se. Ale pro jednou udělejme výjimku a pojďme se vrátit k závěrům letošní konference HPE Discover 2019, kterou letos v červnu „město hříchů“ hostilo. Protože přinesla minimálně tři velká poselství, jež znamenají velké výzvy nejen pro globálního leadera v oblasti IT infrastruktury, artificial intelligence či high performance computingu, ale také pro IT branži jako takovou.

Primera: nejdokonalejší diskové pole současnosti

Odkaz na video

Hewlett Packard Entrprise uvádí na trh nejlepší diskové pole současnosti. Ve verzích all-flash i hybrid, naplno využívající možností umělé inteligence. Na rozdíl od modelů 3PAR nebo Nimble je Infosight nově integrován přímo do diskového pole a provádí veškeré optimalizace a automatizace v reálném čase. K dispozici by měl být zákazníkům na přelomu srpna a září.

GreenLake: opravdu všechno jako služba

Odkaz na video

Plaťte jen za to, co opravdu používáte (Pay as You Go). To je byznys model, v němž zákazníci nekupují hardware, ale službu, v níž platí jen podle výkonu, který právě potřebují. A v posledních letech si získal takovou oblibu mezi zákazníky a partnery HPE, že vlastně vytlačil všechny ostatní modely do ústraní. Nově však HPE GreenLake zasáhne i do oblastí, ve kterých byste ho možná nečekali. Například do high performance computingu – superpočítačů, v němž je HPE po nejnovějších akvizicích společností Cray a Nutanix absolutním světovým leaderem. V brzké budoucnosti se tak dočkáme i HPC-as-a-service.

Boj proti e-odpadu

Odkaz na video

Nejvyšší muž v hierarchii Hewlett Packard Enterprise, Antonio Neri, zároveň vyzval všechny partnery, aby se zapojili do společného boje proti odpadům. „Dokážeme využít 89 % starých technologií, 97 % pak dokážeme rozdělit na suroviny a znovu recyklovat. Reálně se tak bavíme o odpadu pouze ve výši 0,3 %. Proto vyzýváme všechny partnery, aby stárnoucí technologie vraceli – a jako protihodnotu dostanou buď služby nebo peníze,“ oznámil ve své úvodní řeči.  

HPE Discover je tradičně největší akcí Hewlett Packard Enterprise v průběhu roku.
I letošní ročník byl o velkých myšlenkách a klíčových produktových změnách, ale pro mně osobně je ještě větší přidanou hodnotou networking. Tisíce lidí od vývoje až po byznys, ze všech koutů světa, jsou na jednom místě a mají tři dny na to, aby se setkávali a řešili všechno, co je zajímá. V tom je Discover skutečně unikátní a jsem rád, že letos poprvé bude mít i svoji českou podobu. Byť samozřejmě řádově menší,“ říká sales specialist Zdeněk Prokeš z české pobočky HPE, který se účastnil letošního vegaského Discoveru.