Pocta pro Čechy. Do Prahy dorazí první muž HPE

Do roku 2030 budeme s pomocí technologií schopni zastavit světový hladomor. Už za dva roky budeme schopni pomocí superpočítačů a umělé inteligence zužitkovat a zanalyzovat až 30 % dat, které dnes společnost chrlí a které upadají v zapomnění. Už brzy budou naše technologie u toho, až přistane první člověk na planetě Mars. To jsou jen některé z globálních myšlenek, o nichž mluvil v posledních měsících Antonio Neri – CEO společnosti Hewlett Packard Enterprise. Člověk, který už 3. června navštíví Prahu.

Pro českou pobočku je to významná událost. Moment, který nenastává každý rok. Dokonce ani každých pět let. Je to zároveň vzkaz celému regionu střední Evropy, že Hewlett Packard Enterprise tady chce být stále více vidět a posilovat své pozice i v evropských zemích.

Kdo je Antonio Fabio Neri?

V prvé řadě vizionář – člověk, který akcentuje globální témata a který technologie bere jako prostředek k nápravě celospolečenských problémů. Bavíme se o hladu, využívání solární energie, superpočítačích pracujících ve prospěch chudých regionů, léčbě Alzheimerovy choroby nebo úzké spolupráci s NASA při první cestě člověka na Mars.

V druhé řadě je Antonio Fabio Neri muž, který se po necelém roce a půl ve funkci prezidenta a CEO společnosti HPE může pochlubit opravdu skvělými ekonomickými čísly a zároveň oživováním portfolia produktů a služeb, které tato společnost nabízí. Před pěti dny navíc stvrdil svým podpisem jednu z nejzásadnějších letošních akvizic na globálním IT trhu. HPE koupilo za 1,3 miliardy společnost Cray Computing – dodavatele high performance computingu.

Rodák z Argentiny však zároveň inspiruje svým vlastním životním příběhem. Do Hewlett Packard nastoupil už v roce 1995 a začal svoji kariéru skutečně „od píky“. Po éře zvenčí najímaných manažerů stojí v čele ikonického IT brandu konečně člověk, jenž skutečně vidí do dílčích technologií a má za sebou čtyřiadvacet let práce na strategických projektech a klíčových produktech jako Apollo, Superdome X, Synergy, Cloudline nebo Moonshot.

Nyní míří usměvavý dvaapadesátiletý muž do Prahy. Setká se s ředitelem české pobočky Janem Kameníčkem a čeká jej mimo jiné i kulatý stůl s VIP partnery a distributory značky HPE. Jisté je, že určitě přiveze i své názory i svou vizi lepšího světa. A vy se o nich na portálu Svět HPE již brzy dočtete!

Zatím se můžete podívat na nějaký z předchozích článků, který se názorům CEO společnosti HPE, věnoval:

Kdo je rychlejší? Budoucnost IT nebo Formule 1?

Zastavme do roku 2030 hlad ve světě. Je to možné